Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka jest bardzo egzotyczna i z pewnością zadowoli każdego wielbiciela ciepłych klimatów. W ciągu roku temperatura na wyspach ie zmienia się znacznie. Raczej przez cały okres mamy ciepłe dni i noce.

Czy to oznacza, że na Wyspy Zielonego Przylądka można polecieć o każdej porze roku? Czy rzeczywiście jest tam tak gorąco? Jak często natrafimy na opady deszczu? Jeśli ciekawią Cię odpowiedzi na te pytania koniecznie zajrzyj do naszego artykułu!

Klimat na Wyspach Zielonego Przylądka

Klimat na Wyspach Zielonego Przylądka jest zwrotnikowy suchy. Wpływ na to ma bliskość Sahary – największej pustyni. Wiatr niesie stamtąd piasek na wyspy. To też powoduje, że opady nie występują tu zbyt często. Dodatkowo efekt ten jest potęgowany przez zimny Prąd Atlantycki. Występuje też działanie Wyżu Azorskiego.

Nietypowe warunki na wyspach przyczyniają się do powstawania cyklonów, które docierają do Zatoki Meksykańskiej, jednak bezpośrednio nie atakują Wysp Zielonego Przylądka. Wszystkie czynniki wpływają też na temperaturę wody, która miejscami jest wyższa, niż na lądzie.

Klimat na Wyspach Zielonego Przylądka sprawia, że bardzo często występują tam susze. Yo doprowadza do niemożności upraw, a co za tym idzie do głodu i śmierci wielu mieszkańców tego regionu.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka
Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka / Długoterminowa prognoza pogody

Opady na Wyspach Zielonego Przylądka

Opady na Wyspach Zielonego Przylądka występują niezwykle rzadko. Ewentualne opady deszczu mogą wystąpić w sierpniu lub we wrześniu, ale nie ma typowej pory deszczowej. Opady deszczu mogą wynosić od 100 do 300 mm/rok. To bardzo mało. Spodziewajmy się jednak, że jeśli już raz pada, jest to mocna i intensywna ulewa.

Wiatry na Wyspach Zielonego Przylądka

Wiatry na Wyspach Zielonego Przylądka charakteryzują się tym, że nasilają się w okresie od stycznia do marca. To sprawia, że wyspy są miłowane przez kitesurferów i windserferów. Warto o tym pamiętać planując termin wakacji, zwłaszcza, gdy za wiatrem nie przepadamy.

Temperatura na Wyspach Zielonego Przylądka

Temperatura na Wyspach Zielonego Przylądka jest wysoka i niezbyt zmienia się w ciągu roku. Nie ma też dużych różnic między dniem, a nocą. Najcieplej jest od sierpnia do października, wtedy możemy się spodziewać prawie 30°C. Najzimniej od stycznia do marca, gdzie średnia temperatura wynosi około 20°C.

Wybierając wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka warto każdy miesiąc sprawdzić indywidualnie i wtedy planować wyjazd.

Kiedy warto pojechać na Wyspy Zielonego Przylądka?

Wyspy Zielonego Przylądka są idealne dla osób lubiących ciepłe klimaty. Najcieplej jest od sierpnia do września i jeśli nie straszne Ci są wysokie temperatury możesz śmiało lecieć w tym okresie. Gdy wolisz wakacje poza sezonem turystycznym warto wybrać czerwiec. Wtedy mamy szansę na naprawdę dobrą pogodę. Możesz też pomyśleć nad grudniem. Dlaczego? Jeśli nie lubisz śniegu to idealne miejsce i odpowiedni miesiąc. Masz też okazję skorzystać z największej ilości godzin słonecznych.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka w styczniu

Nowy Rok na Wyspach Zielonego Przylądka? Czemu nie! W dzień mamy temperaturę 23°C, w nocy około 20°C. Także woda jest bardzo ciepła – ma 23°C. Kto nie chciałby tak rozpocząć roku? W styczniu może pojawić się jeden dzień deszczowy. Zdążymy też zwiedzić wszystkie zaplanowane miejsce, ponieważ w styczniu jest 11 godzin słonecznych w ciągu dnia.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka w lutym

Luty to również ciepły miesiąc na Wyspach Zielonego Przylądka. W dzień mamy 23°C, w nocy 21°C. Woda ma 22°C. To też miesiąc, gdzie nie występuje ani jeden dzień deszczowy. W ciągu dnia możemy korzystać z 12 godzin słonecznych.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka w marcu

Jeśli swój urlop masz w marcu – nic straconego. Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądku mogą być bardzo przyjemne. Termometry pokazują około 23°C. Noce są równie ciepłe. Temperatura wody wynosi 22°C. Nie mamy żadnego dnia deszczowego, co oznacza, że czeka na nas 31 słonecznych dni! Każdy z nich ma 12 godzin słonecznych.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka w kwietniu

Kwiecień to całkowicie wiosenny miesiąc w Polsce. Jak jest na Wyspach Zielonego Przylądka? Słonecznie przez 30 dni! Codziennie witamy dzień ze średnią temperaturą 25°C. W nocy mamy około 21°C. Woda ma za to 23°C. Nie występują dni deszczowe.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka w maju

Maj proponuje na Wyspach Zielonego Przylądku temperaturę około 24°C. O jeden stopień mniej ma woda. To bezdeszczowy miesiąc, zatem mamy 31 pięknych i słonecznych dni. Możemy przeznaczyć 12 godzin w ciągu dnia na zwiedzanie w promieniach słońca.

Długoterminowa Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka
Długoterminowa Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka w czerwcu

Czerwiec jest bardzo gorący. W dzień temperatura wynosi 25°C. W nocy spada tylko do 21°C. To ie duża różnica. Temperatura wody ma około 23°C. Co oznacza, że jest ona gorąca i przyjemnie będzie nam się zanurzyć. W czerwcu jest 0 dni deszczowych, zatem czeka na nas 30 dni słonecznych. W ciągu dnia do dyspozycji mamy 1 godzin słonecznych.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka w lipcu

Lipiec to w Polsce czas wakacji, to też jeden z najcieplejszych miesięcy. A jak jest na Wyspach Zielonego Przylądka? Podobnie. To również jeden z najcieplejszych miesięcy, gdzie temperatura w dzień wynosi 26°C. W nocy spada tylko o 3 stopnie. Woda ma prawie taką samą temperaturę jak powietrz – 25°C. Musimy się więc liczyć, że się w niej za bardzo nie ochłodzimy. Uwaga! W lipcu możliwe są dwa dni opady deszczu. Nadal mamy 13 godzin słonecznych.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka w sierpniu
Sierpień to rarytas dla miłośników upałów. Termometry w dzień pokazują 27°C i 24°C w nocy. Zatem noce są bardzo ciepłe. Również wzrasta temperatura wody, aż do 26°C. Jednak nie należy zapominać, że sierpień jest miesiącem z największymi opadami deszczu.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka we wrześniu

Gdy w Polsce we wrześniu już zaczyna się jesień, na Wyspach Zielonego Przylądka nadal mamy lato w pełnej okazałości. Temperatury są takie same, jak w sierpniu. Wrzesień również jest miesiącem najbardziej deszczowym.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka w październiku

Jak wygląda październik na Wyspach Zielonego Przylądka? Podobnie jak sierpień i wrzesień. Temperatury są nadal jednymi z najwyższych. Mamy do dyspozycji 12 godzin słonecznych w ciągu dnia. Możemy już natrafić tylko na 3 dni deszczowe.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka w listopadzie

Listopad charakteryzuje się znacznie większymi temperaturami, niż w Polsce. Kto nie marzy o ciepłej kąpieli w morzu? Woda ma wtedy 26°C, tyle samo ile jest w powietrzu w ciągu dnia. W nocy spada tylko o 3 stopnie. Możemy się spodziewać od 0 do 1 dnia deszczowego.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka w grudniu

Gdy w Polsce grudzień to początek zimy, na Wyspach Zielonego Przylądku mamy piękne lato. Najniższa temperatura wynosi 22°C. Co powiesz na kąpiel w morzu, które ma 24°C? W Polsce to nie do pomyślenia! W grudniu wcale nie pada deszcz i mamy aż 12 godzin słonecznych. Może tak spędzić Święta Bożego Narodzenia na tych pięknych i ciepłych wyspach?

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka – opinie

Odbywaliście już urlop na Wyspach Zielonego Przylądka? Jakie są wasze odczucia i doświadczenia na temat tamtejszej pogody? Jeśli chcecie się z nami podzielić odczuciami, czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarze!

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

|| »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *